Lekce Babiš

21.01.2023

Občas se na seminářích dostaneme k otázce, zda může člověk přežít bez duše. Když odpovíme, že ano, je to pro spoustu lidí šok. Nedokáží si představit, jak by to mohlo být možné. A přitom je to tak běžné a máme to neustále na očích.

Proto bych chtěla využít příležitosti, kdy se zraky většiny národa upírají směrem k prezidentským kandidátům a současné události nám poskytují mnoho materiálu k pozorování a přemýšlení. Pokud jste četli náš předchozí článek Prezidentští kandidáti trochu jinak, zaregistrovali jste, že jsme se v něm nevěnovali všem kandidátům, ale pouze těm, kteří mají dlouhodobě dobré spojení s duší. 

Řekněme si na rovinu, že nikdo z nás není spojený stále. Občas přicházejí situace, které nás vykolejí a pak máme tendenci se zavřít a převládnou v nás stereotypní programy myšlení a chování. Každý z nás to má taky jinak obtížné a udržet spojení s některými typy duší je náročnější než s jinými, protože některé kvality tato realita vyžaduje a vítá víc než jiné. 

Když to vztáhneme na prezidentské kandidáty, tak např. Petr Pavel má vynikající spojení s duší. Přispívá k tomu i to, že jeho duše je jasná a koncentrovanější než třeba duše Danuše Nerudové, která je mnohorozměrnější a rozehrává v těle celou škálu vjemů a emocí. Není pak jednoduché takové spojení udržet v prostředí, kde se klade důraz na racionalitu, rychlá řešení a předvídatelnost. Tudíž Danuše Nerudová má velmi dobré spojení s duší na to, v jakém prostředí se dlouhodobě pohybuje a co dokázala.

Všichni jsme na cestě a neměli bychom sebe i druhé posuzovat příliš přísně, protože ne vždy zcela chápeme, co všechno je ve hře. Úplně jiná situace ale nastává, pokud se daný člověk hlásí o významnou politickou funkci, ve které bude ovlivňovat životy mnoha lidí. Proto i já vnímám, že je na čase opustit korektnost a nazvat věci pravými jmény.

Existuje totiž kategorie lidí, kteří žádné spojení s duší nemají a ani se o nic takového nesnaží. Vysokovibrační duše, které se nyní v České republice inkarnují,  jsou totiž velmi jemné. I ty nejjasnější, nejkoncentrovanější a nejzemitější z nich jsou stále velmi jemné a ne každé lidské tělo je schopno takovou energii vnímat (to je mimochodem důvod, proč se vysokovibrační duše neinkarnují po celém světě). 

Zejména lidé, kteří touží po síle a moci, se často nechtějí zdržovat vnímáním jemných a zdánlivě složitých signálů přicházejících z jejich nitra. Chtějí všechno hned a pokud možno s minimálním úsilím. Hledají proto jiné zdroje energie, které jim umožní postupovat rychleji, a využívají zejména nevědomou energii jiných lidí, případně energii země, krajiny. Takto posilněni cizí energií jsou pak fascinující a vypadají, že jsou ztělesněním našich  (často nevyřčených) přání a objevují se nám v životě třeba jako "osudoví" partneři nebo "spasitelé". Dokáží okouzlit a vystřízlivění z jejich kouzla pak bývá bolestivé.

Podstatné je, že čí energii používají, takoví právě jsou. Pokud se pohybují mezi nějakou skupinou lidí a snaží se získat jejich přízeň, jsou najednou stejní jako oni a jsou představiteli jejich přání, idejí a nápadů. V tu chvíli vlastně ani nelžou, protože to tak cítí. Jsou naplněni energií druhých a logicky kopou za jejich tým, dokud energie nezeslábne.

Protože ale dlouhodobě nerozvíjejí vlastní vnímavost, energetickou soběstačnost, svoji zdrojovost, nekladou si otázku, kdo skutečně jsou, stávají se čím dál více závislí na tom, co získají zvenčí. Časem se tak stávají pro své okolí více a více nebezpečnými, protože aby uspěli, vezmou zavděk jakoukoliv energií, jen aby se udrželi nahoře. A nenechejte se mást, klidně mohou chodit k astrologům nebo do kostela. (Takový kostel a ještě navíc s Jezulátkem, to je vyloženě energetická bomba. Stejně jako korunovační klenoty.) Mají totiž neomylný instinkt být tam, kde je energie. Dokážou tak zmást i spoustu duchovně otevřených lidí, protože určitý typ energií, umí vnímat velmi dobře. Vzpomeňme jen na Adolfa Hitlera a jeho fascinaci vším, co přinášelo energii, sílu a moc.

Tito jedinci pak často dělají ostudu lidem, kteří se zajímají o duchovní rozvoj. Svým přístupem dělají z duchovních disciplín pouťovou atrakci nebo byznys a jsou jednou z příčin, proč bývají lidé zajímající se o tzv. ezoteriku vnímáni zbytkem společnosti jako neseriózní, zmatení a někdy i nebezpeční. 

Proč toto vše píšu? 

Protože vnímám, že je potřeba, abychom byli všichni schopni definitivně rozlišit sílu, která prýští z nitra, a sílu nakradenou.

Protože vím, že čistému je vše čisté a spoustu čistých lidí ani nenapadne, že někdo, kdo říká hezká slova jako láska, mír, pomáhat, chodí do kostela, má hezkou ženu, děti, pejska, usmívá se a zajímá se o ně, není stejný jako oni a může být velmi nebezpečný. 

Protože lidí, kteří žijí z energie druhých, je ve všech oblastech našeho života stále poměrně hodně a zpochybňují ty, kteří se snaží být k sobě a k životu poctiví.

Protože je třeba, abychom pochopili, že forma není všechno, že důležitější je obsah, a začali s větší jistotou číst, co je pod povrchem.

Protože Andrej Babiš je učebnicový příklad člověka, který nemá spojení s duší a nehledá sílu ve svém nitru, ale ve svém okolí.


Protože už je zkrátka čas ...

© Iva Uhlířová, 2023.

Článek je určen primárně pro absolventy našich přednášek a seminářů, kde všechny výše užívané pojmy blíže vysvětlujeme. Smí být šířen, kopírován a používán pouze pro nekomerční účely, a to jen v nezkrácené podobě, s uvedením autorky článku a zdroje s aktivním odkazem.