Pavel


Nedá mi to a po dalším úžasném dni stráveném na Vašem semináři a opětovném uvědomění si, jak obrovský posun jste přinesli do mého života, píšu pár řádek. Předně jako poděkování Vám oběma a pak možná také jako inspiraci pro ty, kteří stále ještě hledají, a stejně jako já v roce 2018, se při prohlížení Vašich stránek podívají na "ohlasy".

Někdy o prázdninách v roce 2018 jsem na jednom sdílení na Mužském víkendu prvně zaslechl cosi o Benodis a o tom, že pojmenováváte lidem jejich Duše. A dotyčný že má Duši Strážce rovnováhy. To mne oslovilo, dnes bych asi spíše napsal, že to se mnou velmi zarezonovalo. Strážce rovnováhy….. prý to jsou většinou vysocí a štíhlí chlapi…. V duchu jsem si maloval, že to bych mohl být i já…. 

A byť dotyčný z té informace nebyl nijak okouzlen a evidentně neměl v úmyslu pátrat po dalších informacích, tak mne to zaujalo natolik, že jsem si byl schopen jméno Benodis zapamatovat a doma po návratu dohledat….. a obratem přelouskat vše, co jste tenkrát o sobě psali. A také se přihlásit na vstupní přednášku. Ta proběhla někdy před Vánoci v úžasném podkrovním prostoru v samém srdci Prahy. A moje tajné přání se vyplnilo, byl jsem Strážce rovnováhy a také dnes chápu, proč ta informace se mnou tenkrát na té louce tak zarezonovala … 

Hned po absolvování jsem se pokoušel přihlásit na několik dalších seminářů a cítil jsem se ukřivděn, že nemohu, že musím nejdříve na příběhy Duše. Ale vždyť já se na Příběh hlásím a za dva na to bych chtěl na ten další seminář a pak ještě na jeden….. Ne ne, nejdřív musíš na Příběh a pak se teprve můžeš hlásit na další semináře….

Nojo, ale to bude zase až za další měsíc, nebo možná později…. Ale vždyť se dočkáš…. Byla jsi tenkrát, Ivo, dost neoblomná a málem jsem se urazil a na vše se vykašlal. Mám to před očima, jako by to bylo včera. Ta frustrace, že chci informace, které jsou přede mnou, a ten, kdo je poskytuje, mi je nechce dát…

Nakonec jsem to ustál, počkal si a postupně posbíral všechny: "Uhlířovic Pokémony", jak kdesi hezky poznamenala jedna absolventka Vašich seminářů. Některé i víckrát, a také mnoho osobních konzultací… a každé setkání s Vámi, ať jednotlivě, nebo s oběma, individuálně, nebo ve skupině, mne posouvá dál, pojmenovává doposud jen tušené, odhaluje skryté…. 

Nasávám informace jak houba, abych je posléze sežvýkal a začlenil do svého vnímání a tvoření okolního světa. Protože ve Světě, který mi pomáháte odkrývat, a který, dnes si to již dovolím říci otevřeně, já (a mnoho mně podobných) pomáhám díky vašim informacím tady vytvářet, jsem doma. Ten Svět je pro mne bezpečí, jistota, je to něco, jako pocit, když se člověk vrací na místa, kde to má rád, kde to miluje…. (má Duše mi kdysi připomněla, že v mém těle si nesu rodové dědictví, a tím jsou pravdivé informace o tom, jak to tady v této realitě vypadalo, když byl svět ještě souladný, tedy takový, který dnes pomáháme pomalu vrátit zpět…)

Za těch 5 let, co jsem na své cestě s Vámi, se stalo mnoho věcí a prošel jsem mnoha situacemi, a každým dnem si uvědomuji znova a znova, že mnoho z nich by nabralo zcela jiný směr, kdybych Vás nepotkal. Ukázali jste mi cestu, jak si řídit svůj svět s lehkostí a zároveň při plné odpovědnosti za své činy a myšlenky. Jak se zbavit spousty strachů, jak poznat iluze…. 

Společně jsme "pročistili" mnoho frustrací, bariér a iluzí (také by se dalo napsat prokletí) z mého rodu, čehož důsledkem není jen můj osobní růst a viditelné změny v životě mého dospělého syna, ale i rodičů a mého bratra… jedna z nejúžasnějších věcí, která se stala, bylo zjištění, že, jak rostu já, roste i má Duše. Stále uvnitř Strážce rovnováhy, ale dnes s Tvůrcovskými kvalitami a mnohem, mnohem větším energetickým dosahem…

Důvod, proč jsem stále s Vámi, je mimo jiné i v tom, že sám vidím, jak se Vy a Vaše informace neustále vyvíjejí v čase, jak se neustále Vaše, a tím i naše, poznání posouvá. Je to proces, cesta…. A navíc mohu zažívat svou roli při prohlubování tohoto poznání…

Prošel jsem si před Vámi ledasčím a potkal se s ledaským. A vždy to bylo ve finále stejné. Pár naučených mouder, pouček a pravidel, většina již notně zastaralých, které se opakovaly… a které možná byly potřebné v době svého vzniku, ale o pár, někdy i desítek, let později už byly beznadějně mimo… a to prostě u Vás nehrozí.. stále nové informace, stále nutnost držet krok a stále vývoj, posun krok za krokem…. A pro někoho, jako jsem já, pro koho jsou informace droga, pro toho jste požehnáním, obrovským příkladem. A to, co odkrýváte (a my všichni s Vámi na tom procesu se můžeme podílet) a nám předáváte, se pro mne stalo nadějí, že tenhle svět nemusí zahubit sám sebe, ale že má velkou šanci na další budoucnost a rozvoj směrem k udržitelnosti a lidskosti…. 

Jsem moc rád, že jsem tenkrát v létě na louce naslouchal a pamatoval si…. A těším se na každé další setkání….

S Láskou a hlubokou pokorou a úctou,

Pavel